☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 6783 |
|---|---|
| Name | Eiko Himemiya |
| Other Names | 姫宮 映子(ひめみや えいこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Tenkousei |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kohiro Fukumoto, 福元コヒロ, ふくもと コヒロ |
| Tags | star, tie, school uniform, hair intakes, hair ribbons, twintails, v bangs, neckerchief, artist, writer |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Bust | 70cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 72cm |
| Club | Manga |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Eiko Himemiya
Profile
Anime girl Eiko Himemiya is a character from Honoo no Haramase Tenkousei.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 金发 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Lover of Tatsuya Tagami
Student of Konoka Miyamae
Friend of Kaede Narahashi
Friend of Manaka Kirizaki
Friend of Yuuko Mikami
Friend of Erina Kawase
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| ppeople joined |
| geer1643 joined |
| Mbuz joined |
1

Facebook 

Honoo no Haramase Tenkousei
Honoo no Haramase (series)