Erina Shindou is an unsorted character from Gonna be the Twin-Tail!! known for very long 金发 hair and 蓝色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 69964 |
|---|---|
| Name | Erina Shindou |
| Other Names | 神堂 慧理那 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Gonna be the Twin-Tail!! |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Chinatsu Akasaki, 赤崎千夏, あかさき ちなつ |
| Tags | school uniform, knee highs, twintails, hair ribbons |
| Personality | |
| Age | 16 |
| Role | Student council president |
| Birthday | December 21 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 143cm |
| Weight | 37kg |
| Bust | 69cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 72cm |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Erina Shindou
Profile
Erina Shindou is a character from Gonna be the Twin-Tail!!.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 金发 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Gonna be the Twin-Tail!!
Kawaii or NOT?!
| Luigi9mario joined |

Facebook 
Gonna be the Twin-Tail!!