Aoi Inoue is an unsorted character from Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?'' known for 齐胸 紫色 hair and 蓝色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72055 |
|---|---|
| Name | Aoi Inoue |
| Other Names | 井上 葵 (いのうえ あおい) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?'' |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Naho Sawamiya, 澤宮菜穂, さわみや なほ |
| Tags | glasses, braid, earrings, necklace |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Weight | 56kg |
| Bust | 92cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 90cm |
| Role | Homeroom teacher |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aoi Inoue
Profile
Aoi Inoue is a character from Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?''.
They have been indexed as 女性 成人 with 蓝色 eyes and 紫色 hair that is 齐胸 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 紫色 | |
| 头发长度 | 齐胸 | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
24
18
Facebook 
Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?''