|
☰ Links
|
|
| ID | 75378 |
|---|---|
| Name | Fuka Toyokawa |
| Other Names | 豊川風花, Fuuka Toyokawa |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Rie Suegara, 末柄里恵, すがら りえ |
| Tags | idol, wavy hair, twin ahoge |
| Personality | |
| Age | 22 |
| Birthday | September 2 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 162cm |
| Weight | 51kg |
| Bust | 93cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 91cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Fuka Toyokawa
Profile
Anime girl Fuka Toyokawa is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as 女性 青少年 with 棕色 eyes and 蓝色 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 棕色 | |
| 头发颜色 | 蓝色 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 青少年 | (成人) |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| astrokkotsu joined |

Facebook 