Simone Baduavella is a character from Fairy tale on the clouds featuring very long 金发 hair and 红色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 85331 |
|---|---|
| Name | Simone Baduavella |
| Other Names | シモーネ・バドゥアヴェーラ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Fairy tale on the clouds |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yui Toita, 戸板優衣, といた ゆい |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Simone Baduavella
Profile
Simone Baduavella is a character from Fairy tale on the clouds.
They have been indexed as 女性 青少年 with 红色 eyes and 金发 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| crepe joined |
Elias faved Always a Catch!: How I Punched My Way into Marrying a Prince
|
50
12
Facebook 
Fairy tale on the clouds
Elias faved