Miyuki Nishina appears in Chijoku Yuugi ~Ojou-sama no Seisui~ as an unsorted character with very long 金发 hair and 蓝色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 85527 |
|---|---|
| Name | Miyuki Nishina |
| Other Names | 仁科 深雪 (にしな みゆき) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Chijoku Yuugi ~Ojou-sama no Seisui~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Alice Sakurai, 櫻井ありす, さくらい ありす |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miyuki Nishina
Profile
Miyuki Nishina is a character from Chijoku Yuugi ~Ojou-sama no Seisui~.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 金发 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
50
21
Facebook 
Chijoku Yuugi ~Ojou-sama no Seisui~