|
☰ Links
|
|
| ID | 86299 |
|---|---|
| Name | Eko |
| Other Names | えこ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Arcana Heart |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Ayumi Tsuji, 辻あゆみ, つじ あゆみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Age | 5 |
| Height | 101cm |
| Weight | 16kg |
| Blood Type | A |
| Bust | 49cm |
| Waist | 47cm |
| Hip | 53cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Eko
Profile
Anime girl Eko is a character from Arcana Heart.
They have been indexed as 女性 孩子 with 綠色 eyes and 紫色 hair that is 齐胸 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 綠色 | |
| 头发颜色 | 紫色 | |
| 头发长度 | 齐胸 | |
| Apparent Age | 孩子 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SK071 faved Ninja Scroll
|
SK071 rated Ninja Scroll ★★★★★
|
SilverWolfKing rated The Testament of Sister New Devil BURST ★★
|

Facebook 
Arcana Heart
SK071 faved
SilverWolfKing rated