Maki Yoshioka appears in Mesu Kyoushi 4: Kegasareta Kyoudan as one of the main characters with 齐肩 褐色 hair and 紫色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 89481 |
|---|---|
| Name | Maki Yoshioka |
| Other Names | 吉岡 マキ, よしおか まき |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Mesu Kyoushi 4: Kegasareta Kyoudan |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Masami Katou, 加藤雅美, かとう まさみ |
| Tags | suit, cleavage, mole, lipstick, tsurime, high heels |
| Personality | |
| Height | 167cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 92cm |
| Birthday | September 27 |
| Sign | Libra ♎ |
Menu
|
|
| Day | |
18 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Maki Yoshioka
Profile
Maki Yoshioka is a character from Mesu Kyoushi 4: Kegasareta Kyoudan.
They have been indexed as 女性 成人 with 紫色 eyes and 褐色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 褐色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Mythicalsoul100 joined |
| Fkiska joined |
3
48
47
79
Facebook 
Mesu Kyoushi 4: Kegasareta Kyoudan