Satsuki Saijou is a character from Apostle of the Gospel featuring 齐胸 金发 hair and 棕色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 91908 |
|---|---|
| Name | Satsuki Saijou |
| Other Names | 西條皐月(さいじょうさつき) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Apostle of the Gospel |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Aoi Satou, 佐藤 葵, |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 108cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Age | 18 |
| Blood Type | B |
| Cup Size | K |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Satsuki Saijou
Profile
Satsuki Saijou is a character from Apostle of the Gospel.
They have been indexed as 女性 青少年 with 棕色 eyes and 金发 hair that is 齐胸 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 棕色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | 齐胸 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
77
12
52
Facebook 
Apostle of the Gospel
Apostle (series)