Kukuri Tachibana is a character from 11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo- featuring very long 黑色 hair and 棕色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 9302 |
|---|---|
| Name | Kukuri Tachibana |
| Other Names | 橘 菊理(たちばな くくり) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | 11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Noriko Rikimaru, 力丸乃りこ, りきまる のりこ |
| Tags | tights, boots, mute, school uniform, ribbon, plaid, beret |
| Personality | |
| Birthday | September 8 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 159cm |
| Weight | 48kg |
| Personality | Kind, Silent |
| Bust | 91cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kukuri Tachibana
Profile
Kukuri Tachibana is a character from 11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo-.
They have been indexed as 女性 青少年 with 棕色 eyes and 黑色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 棕色 | |
| 头发颜色 | 黑色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo- (2008)
11eyes (Series) (2008)
11eyes CrossOver (2009)
11eyes (2009)
11eyes -Resona Forma- (2011)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| eze joined |

Facebook 