Mai Maisaka is a character from Study § Steady featuring 齐肩 白色 hair and 紫色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95409 |
|---|---|
| Name | Mai Maisaka |
| Other Names | 舞阪 茉衣(まいさか まい) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Study § Steady |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Honoka Yuuki, 結城ほのか, ゆうき ほのか |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | March 21 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 146cm |
| Bust | 70cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 72cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mai Maisaka
Profile
Mai Maisaka is a character from Study § Steady.
They have been indexed as 女性 青少年 with 紫色 eyes and 白色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 白色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Please joined |
| aniconie82 joined |
1
1
Facebook 
Study § Steady