Kanami Shiomiya is an unsorted character from After known for 齐肩 金发 hair and 蓝色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 998 |
|---|---|
| Name | Kanami Shiomiya |
| Other Names | 汐宮 香奈美, しおみや かなみ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | After |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | hair ribbon, ponytail |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | AB |
| Star Sign | Aquarius |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kanami Shiomiya
Profile
Kanami Shiomiya is a character from After.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 金发 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Recksley faved Kimi ni Todoke 3rd Season
|
Recksley rated Mysterious Girlfriend X ★★★★★
|

Facebook 
After
Recksley faved
Recksley rated