|
☰ Links
|
|
| ID | 13339 |
|---|---|
| Name | Miharu Sena Kanaka |
| Other Names | ミハル·セナ·カナカ |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | Girls Bravo |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Ayako Kawasumi, 川澄綾子, かわすみ あやこ |
| Voiced By | Michelle Ruff, Georgette Rose, Sophie Roberts |
| Tags | facial mark, bow, hair intakes, hair ribbons, twintails, alien |
| Personality | |
| ES Voice Actor | Pilar Morales |
| Birthday | January 23 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Blood Type | O |
| Age | 16 |
| Height | 152cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
9 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miharu Sena Kanaka
Profile
Anime girl Miharu Sena Kanaka is a character from Girls Bravo.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Pink hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Younger Sister of Maharu Sena Kanaka
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Girls Bravo
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|
54 
Facebook 
Girls Bravo
SKyongmania faved