|
☰ Links
|
|
| ID | 23449 |
|---|---|
| Name | Black Heart |
| Other Names | ブラックハート |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Hyperdimension Neptunia |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Asami Imai, 今井麻美, いまい あさみ |
| Voiced By | Erin Fitzgerald, , |
| Tags | symbol in eyes |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
7 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
5 Character of the Month nominations |
|
Black Heart
Profile
Anime girl Black Heart is a character from Hyperdimension Neptunia.
They have been indexed as Female Teen with Blue / Green eyes and White hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
HDD form of Noire
Appears as | Edit Assignments
Hyperdimension Neptunia (2010)
Hyperdimension Neptunia (Series) (2010)
Hyperdimension Neptunia Victory (2012)
Hyperdimension Neptunia The Animation (2013)
Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart (2014)
Megadimension Neptunia VII (2015)
Azur Lane (2017)
Quotes | View all 31 | Add
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| fsdfsdfsdfs joined |
12
9

Facebook
Play Voice Sample
