|
☰ Links
|
|
| ID | 28049 |
|---|---|
| Name | Kagaho Shiranui |
| Other Names | 不知火 輝穂 (しらぬい かがほ) |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Zettai Zecchou Seiki no Daihatsumei!! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | plaid, school uniform, odango, hair ribbons, cross, tights |
| Personality | |
| Height | 156cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 56cm |
| Hips | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kagaho Shiranui
Profile
Anime girl Kagaho Shiranui is a character from Zettai Zecchou Seiki no Daihatsumei!!.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blue hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Thunder2223 joined |
15 
Facebook 
Zettai Zecchou Seiki no Daihatsumei!!