|
☰ Links
|
|
| ID | 62835 |
|---|---|
| Name | Chiharu Misono |
| Other Names | 御薗 千春 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Bero-Chu! - Magic Tongue and Cosplay Maids |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| Tags | ponytail, hair ribbon, ribbon |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 90cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chiharu Misono
Profile
Anime girl Chiharu Misono is a character from Bero-Chu! - Magic Tongue and Cosplay Maids.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Brown hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Elias rated Killed Again, Mr. Detective? ★★★★★
|
Elias faved Killed Again, Mr. Detective?
|
| Ciccia joined |
2
12
Facebook 
Bero-Chu! - Magic Tongue and Cosplay Maids
Elias rated