|
☰ Links
|
|
| ID | 64171 |
|---|---|
| Name | Sona Sitri |
| Other Names | 支取蒼那 / ソーナ・シトリー (Souna Shitori) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | High School DxD |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Natsumi Takamori, 高森奈津美, たかもり なつみ |
| Voiced By | Marie Charlson, , |
| Tags | glasses, hairclip |
| Personality | |
| Birthday | June 7 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 166cm |
| Weight | 51kg |
| Bust | 77cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sona Sitri
Profile
Anime girl Sona Sitri is a character from High School DxD.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Black hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
High School DxD (Series) (2008)
High School DxD (2012)
High School DxD BorN (2013)
High School DxD NEW (2013)
Quotes | View all 49 | Add
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from High School DxD
Kawaii or NOT?!
| Mixxles joined |
| gore joined |
3
2
Facebook
Play Voice Sample
