|
☰ Links
|
|
| ID | 78764 |
|---|---|
| Name | Fuuka Akitsuki |
| Other Names | 秋月 風夏, あきつき ふうか |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Fuuka |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Jill Harris, , |
| Voiced By | Lynn, りん, |
| Tags | school uniform |
| Personality | |
| Birthday | August 1 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 160cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
17 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Fuuka Akitsuki
Profile
Anime girl Fuuka Akitsuki is a character from Fuuka.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blue hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Fuuka
Kawaii or NOT?!
AndrewsAVATAR rated Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem ★★★★
|
20 
Facebook 
Fuuka
AndrewsAVATAR rated