Konatsu Hachizuka is a character from Tsukushite Ageru no ni!! featuring schulterlang blau hair and blau eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 128 |
|---|---|
| Name | Konatsu Hachizuka |
| Other Names | 八塚 小夏(はちづか こなつ) |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageru no ni!! |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Natsumi Yanase, 柳瀬なつみ, やなせ なつみ |
| Tags | twin, ponytail, school uniform, flower, ahoge, hair ribbon |
| Persönlichkeit | |
| Role | Osananajimi |
| Height | 148cm |
| Bust | 77cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 80cm |
| Birthday | April 4 |
| Sign | Aries ♈ |
| Blood Type | B |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Konatsu Hachizuka
Profil
Konatsu Hachizuka is a character from Tsukushite Ageru no ni!!.
They have been indexed as Weiblich Teen with Blau eyes and Blau hair that is Schulterlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Blau | |
| Haarlänge | Schulterlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
statishu rated JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders ★★★★★
|
| statishu joined |
| MysteriousNamekian joined |

Facebook 
Tsukushite Ageru no ni!!
Tsukushite Agerunoni! PLUS
statishu rated