Hazuki Wakamiya is a character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ featuring brustlänge grau hair and blau eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 150 |
|---|---|
| Name | Hazuki Wakamiya |
| Other Names | 若宮 葉月(わかみや はづき) |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Himiko, 比未子, ひみこ |
| Tags | hair ribbon, ribbon, bag, school uniform |
| Persönlichkeit | |
| Height | 154cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
| Birthday | October 14 |
| Sign | Libra ♎ |
| Blood Type | A |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hazuki Wakamiya
Profil
Hazuki Wakamiya is a character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~.
They have been indexed as Weiblich Teen with Blau eyes and Grau hair that is Brustlänge length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Grau | |
| Haarlänge | Brustlänge | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| SantaInce2021 joined |

Facebook 
Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~