Anime girl Takako Ayasaki is a teen with zur taille length blond / gelb hair and braun eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 238 |
|---|---|
| Name | Takako Ayasaki |
| Other Names | 綾崎 楼子(あやさき たかこ) |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Cartagra ~Affliction of the Soul~ |
| Medientyp | visual novel |
| Gesprochen von | Emiko Hagiwara, 萩原えみこ, はぎわら えみこ |
| Tags | tights, school uniform, neckerchief, hairband |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | August 13 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 152cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 76cm |
| Blood Type | AB |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Takako Ayasaki
Profil
Anime girl Takako Ayasaki is a character from Cartagra ~Affliction of the Soul~.
They have been indexed as Weiblich Teen with Braun eyes and Blond / Gelb hair that is Zur Taille length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Braun | |
| Haarfarbe | Blond / Gelb | |
| Haarlänge | Zur Taille | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| Rexdts joined |
| anlessparky joined |

Facebook 
Nagomibako Innocent Grey Fandisc