☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 30265 |
|---|---|
| Name | Celia Cumani Aintree |
| Other Names | スィーリア・クマーニ・エイントリー |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~ |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| Tags | military uniform, hairband, tights, boots, chibi, armor |
| Persönlichkeit | |
| Height | 168cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 88cm |
Menü
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Celia Cumani Aintree
Profil
Anime girl Celia Cumani Aintree is a character from Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~.
They have been indexed as Weiblich Erwachsen with Blau eyes and Blond / Gelb hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Blond / Gelb | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Erwachsen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Sister of Julianus Cumani Aintree
Appears as | Edit Assignments
Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~ (2011)
Valkyrie Romance: Girl Knight Story (2013)
Walkure Romanze More & More (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder
Kommentar
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
1
4
Facebook 
