|
☰ Links
|
|
| ID | 34696 |
|---|---|
| Name | Kazuki Kazami |
| Other Names | 風見 一姫, かざみ かずき |
| Role | Nebenfigur |
| Primary Assignment | Grisaia no Kajitsu -LE FRUIT DE LA GRISAIA- |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Akane Tomonaga, 友永朱音, ともなが あかね |
| Tags | bow, school uniform, skirt, knee highs |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | March 22 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 150cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 78cm |
| Blood Type | B |
Menü
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Kazuki Kazami
Profil
Anime girl Kazuki Kazami is a character from Grisaia no Kajitsu -LE FRUIT DE LA GRISAIA-.
They have been indexed as Weiblich Teen with Rot eyes and Grau hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Rot | |
| Haarfarbe | Grau | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Younger Sister of Yuuji Kazami
Daughter of Yuuji's mother
Daughter of Yuuji's father
Older Sister of Yuuji Kazami
Appears as | Edit Assignments
Grisaia no Kajitsu -LE FRUIT DE LA GRISAIA- (2011)
Grisaia no Kajitsu: The Fruit of Grisaia (Series) (2011)
Grisaia no Meikyuu -Le Labyrinthe de Grisaia- (2012)
Le Fruit de la Grisaia (2014)
The Eden of Grisaia (2015)
Grisaia: Phantom Trigger (2017)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| astrokkotsu joined |
1
Facebook 