☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 43345 |
|---|---|
| Name | Medaka Kurokami |
| Other Names | 黒神 めだか, くろかみ めだか |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | Medaka Box |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Shelley Calene-Black, Eileen Dover, Shelly Calene-Black |
| Gesprochen von | Aki Toyosaki, 豊崎愛生, とよさき あき |
| Tags | school uniform, cleavage cutout, ahoge, armband, bow, stockings, fan, student council president |
| Persönlichkeit | |
| Role | Student council president |
| Height | 166.2cm |
| Weight | 56kg |
| Blood Type | AB |
| Bust | 98cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 87cm |
| Age | 15 |
Menü
|
|
| Day | |
17 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
12 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
11 Character of the Month nominations |
|
Medaka Kurokami
Profil
Anime girl Medaka Kurokami is a character from Medaka Box.
They have been indexed as Weiblich Teen with Rot eyes and Blau hair that is Zur Taille length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Rot | |
| Haarfarbe | Blau | |
| Haarlänge | Zur Taille | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Childhood friend of Zenkichi Hitoyoshi
Sister of Youka Naze
Sister of Maguro Kurokami
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 157 | Add
|
2 likes
But I suppose I should thank you. |
|
1 likes
You must have been through a traumatic experience, |
|
1 likes
It allows me to see farther out. |
|
1 likes
Usa, the third-year. |
|
1 likes
Fear not. |
|
0 likes
Do you find this world too ordinary? |
|
0 likes
Fear not! |
|
0 likes
Cigarettes can stunt your growth. |
|
0 likes
Then I'll have you start with ten thousand swings! |
Where to Watch | Powered by 
Bilder
Kommentar
Similar Characters
Also from Medaka Box
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Stammbaum
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| geer1643 joined |
| Mbuz joined |
6
6
Facebook 
Play Voice Sample
Medaka Box
Medaka Box Abnormal
J-Stars Victory VS
