One of the notable characters from Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku, Chouko Misato is recognized for hüfte oder länger orange hair and blau eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 4841 |
|---|---|
| Name | Chouko Misato |
| Other Names | 美里 蝶子(みさと ちょうこ) |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| Tags | school uniform, twin ahoge |
| Persönlichkeit | Otaku, Pervert |
| Height | 151cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 88cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chouko Misato
Profil
Chouko Misato is a character from Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku.
They have been indexed as Weiblich Teen with Blau eyes and Orange hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Orange | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| Silk joined |
| UPALL joined |
| IDK_ joined |
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|

Facebook 
Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku
Luna_Bakugo faved