Anime girl Kotomi Ichinose is a teen with brustlänge length lila hair and lila eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 55 |
|---|---|
| Name | Kotomi Ichinose |
| Other Names | 一ノ瀬 ことみ, いちのせ ことみ |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Clannad |
| Medientyp | visual novel |
| Gesprochen von | Mamiko Noto, 能登麻美子, のと まみこ |
| Gesprochen von | Emily Neves, Marie LeBlanc, |
| Tags | turtleneck, violinist, violin, hair bobble, twintails, knee highs, hair intakes, school uniform, school crest |
| Persönlichkeit | Genius |
| KO Voice Actor | Yeon-Hui Gwon |
| Blood Type | A |
| Height | 160cm |
| Weight | 48kg |
| Birthday | May 13 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
Menü
|
|
| Day | |
7 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
4 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
4 Character of the Month nominations |
|
Kotomi Ichinose
Profil
Anime girl Kotomi Ichinose is a character from Clannad.
They have been indexed as Weiblich Teen with Lila eyes and Lila hair that is Brustlänge length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Lila | |
| Haarfarbe | Lila | |
| Haarlänge | Brustlänge | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 16 | Add
|
1 likes
Tomoya-kun. I want to try playing baseball, too. |
|
0 likes
Swing as hard as you can. |
|
0 likes
I'm sorry. |
|
0 likes
then I'm sure I can hit it. |
|
0 likes
Length of the bat: 800mm. |
|
0 likes
I watched you and Tomoyo-chan having a match against the Baseball Team. |
|
0 likes
Good luck, Tomoya-kun. |
|
0 likes
I forgot about the tag up. |
|
0 likes
I did it! |
1
3
3

Facebook
Play Voice Sample
Clannad
Clannad (Series)
Clannad
Clannad ~After Story~
