Amane Arisugawa is a character from Zettai Junshu ☆ Kozukuri Kyokashou Paradise!! ~Aa, Subarashiki Harama Sekai~ featuring zur taille rot hair and gelb eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 56261 |
|---|---|
| Name | Amane Arisugawa |
| Other Names | 有栖川 天音 (ありすがわ あまね) |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Zettai Junshu ☆ Kozukuri Kyokashou Paradise!! ~Aa, Subarashiki Harama Sekai~ |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| Tags | chibi, neckerchief, tights, twin ahoge |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | December 26 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 162cm |
| Bust | 92cm |
| Cup Size | F |
| Waist | 58cm |
| Height | 80cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Amane Arisugawa
Profil
Amane Arisugawa is a character from Zettai Junshu ☆ Kozukuri Kyokashou Paradise!! ~Aa, Subarashiki Harama Sekai~.
They have been indexed as Weiblich Teen with Gelb eyes and Rot hair that is Zur Taille length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Gelb | |
| Haarfarbe | Rot | |
| Haarlänge | Zur Taille | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
SKyongmania rated Echocalypse ★★★★
|
SKyongmania faved Ark Re:Code
|
3
15 
Facebook 
Zettai Junshu ☆ Kozukuri Kyokashou Paradise!! ~Aa, Subarashiki Harama Sekai~
SKyongmania rated
SKyongmania faved