Saria is a character from Heaven Strada featuring hüfte oder länger orange hair and lila eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 577 |
|---|---|
| Name | Saria |
| Other Names | サリア |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Heaven Strada |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | |
| Tags | twintails, hair ribbons |
| Persönlichkeit | |
| Height | 150cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Saria
Profil
Saria is a character from Heaven Strada.
They have been indexed as Weiblich Teen with Lila eyes and Orange hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Lila | |
| Haarfarbe | Orange | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| Valen272 joined |
| meltedsorbet joined |

Facebook 
Heaven Strada