See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 60960 |
|---|---|
| Name | Byakuya Togami |
| Other Names | 十神白夜(とがみ びゃくや), Ultimate Affluent Progeny |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Danganronpa: Trigger Happy Havoc |
| Medientyp | videospiel |
| Gesprochen von | Akira Ishida, 石田彰, いしだ あきら |
| Gesprochen von | Jason Wishnov, , |
| Gesprochen von | Josh Grelle, , |
| Tags | single bang, tie, suit, glasses, bishounen |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | May 5 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 185cm |
| Weight | 68kg |
| Bust | 81cm |
| Blood Type | B |
| Favorite food | Coffee |
Menü
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
3 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Byakuya Togami
Profil
Anime boy Byakuya Togami is a character from Danganronpa: Trigger Happy Havoc.
They have been indexed as Männlich Teen with Blau eyes and Blond / Gelb hair that is Kinnlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Männlich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Blond / Gelb | |
| Haarlänge | Kinnlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Danganronpa: Trigger Happy Havoc (2010)
Danganronpa (Series) (2010)
Danganronpa 2: Goodbye Despair (2012)
Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls (2014)
Danganronpa 3: The End of Hope's Peak High School - Future Arc (2016)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| Queenie joined |
2
1
Facebook 