|
☰ Links
|
|
| ID | 6548 |
|---|---|
| Name | Primula |
| Other Names | プリムラ, リム |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Shuffle! |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Cherami Leigh, , |
| Gesprochen von | Minami Hokuto, 北都南, ほくと みなみ |
| Tags | rubber band, cat, pet, ahoge, pointy ears, twintails, dress, frills, stockings |
| Persönlichkeit | |
| Height | 151cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
| Birthday | January 25 |
| Sign | Aquarius ♒ |
Menü
|
|
| Day | |
8 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
4 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Primula
Profil
Anime girl Primula is a character from Shuffle!.
They have been indexed as Weiblich Kind with Lila eyes and Grau hair that is Brustlänge length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Lila | |
| Haarfarbe | Grau | (Lila) |
| Haarlänge | Brustlänge | |
| Scheinbares Alter | Kind | (Teen) |
| Tierohren | Elf |
Beziehungen | Relations Graph
Mother of Limes
Appears as | Edit Assignments
Shuffle! (2004)
Shuffle! (Series) (2004)
Shuffle! (2005) (2005)
Tick! Tack! (2005)
Really? Really! (2006)
SHUFFLE! Love Rainbow (2011)
Princess x Princess (2021)
Quotes | Add
Zitate | View All
“ Lycoris, who was with me in the demon's world research labs, like me, existed as a test subject. But she has always cheered me up with her positive views. To me, she's like an Onee-chan. ”
“ So that's it? You'll let him go? What about me? I want him to stay too. ”
“ Are you sure? Was it all for Rin, just for him? ”
“ Okay. One sheep, two sheep... Rin, what are the sheep doing? Are they for sale? I want to eat them. ”
“ Because you suck Rin. ”
“ Rin is a cradle-robber. ”
“ I wanted to know about you, the one my sister loved so much. I wanted to know what it means to love someone. ”
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| Haruat25i00 joined |
SK071 rated Slayers ★★★★★
|
50
Facebook 
SK071 rated