|
☰ Links
|
|
| ID | 6785 |
|---|---|
| Name | Kaede Narahashi |
| Other Names | 奈良橋 かえで(ならはし かえで) |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Tenkousei |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| Tags | neckerchief, blunt bangs, hair ribbon, ponytail, school uniform, tie, star, martial arts |
| Persönlichkeit | |
| Height | 156cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 79cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaede Narahashi
Profil
Anime girl Kaede Narahashi is a character from Honoo no Haramase Tenkousei.
They have been indexed as Weiblich Teen with Rot eyes and Schwarz hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Rot | |
| Haarfarbe | Schwarz | (Grün) |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Lover of Tatsuya Tagami
Student of Konoka Miyamae
Friend of Eiko Himemiya
Friend of Erina Kawase
Friend of Manaka Kirizaki
Friend of Yuuko Mikami
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1

Facebook 
Honoo no Haramase Tenkousei
Honoo no Haramase (series)