Erina Shindou is a unsortiert character from Gonna be the Twin-Tail!! known for hüfte oder länger blond / gelb hair and blau eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 69964 |
|---|---|
| Name | Erina Shindou |
| Other Names | 神堂 慧理那 |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Gonna be the Twin-Tail!! |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Chinatsu Akasaki, 赤崎千夏, あかさき ちなつ |
| Tags | school uniform, knee highs, twintails, hair ribbons |
| Persönlichkeit | |
| Age | 16 |
| Role | Student council president |
| Birthday | December 21 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 143cm |
| Weight | 37kg |
| Bust | 69cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 72cm |
Menü
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Erina Shindou
Profil
Erina Shindou is a character from Gonna be the Twin-Tail!!.
They have been indexed as Weiblich Teen with Blau eyes and Blond / Gelb hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Blond / Gelb | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Similar Characters
Also from Gonna be the Twin-Tail!!
Kawaii or NOT?!
| thesemih joined |

Facebook 
Gonna be the Twin-Tail!!