Nozomi Shigaki is a character from Maid Chou Kyouiku featuring schulterlang grau hair and rot eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71071 |
|---|---|
| Name | Nozomi Shigaki |
| Other Names | 紫垣 望 (しがき のぞみ) |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Maid Chou Kyouiku |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Miya Serizono, 芹園みや, せりぞの みや |
| Tags | maid, headdress |
| Persönlichkeit | |
| Height | 146cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 78cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nozomi Shigaki
Profil
Nozomi Shigaki is a character from Maid Chou Kyouiku.
They have been indexed as Weiblich Teen with Rot eyes and Grau hair that is Schulterlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Rot | |
| Haarfarbe | Grau | |
| Haarlänge | Schulterlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Maid Chou Kyouiku