Catherine Spencer appears in Shirogane x Spirits! as a nebenfigur character with hüfte oder länger blau hair and blau eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72015 |
|---|---|
| Name | Catherine Spencer |
| Other Names | キャサリン・スペンサー |
| Role | Nebenfigur |
| Primary Assignment | Shirogane x Spirits! |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | |
| Tags | ponytail |
| Persönlichkeit | |
| Height | 164cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Catherine Spencer
Profil
Catherine Spencer is a character from Shirogane x Spirits!.
They have been indexed as Weiblich Teen with Blau eyes and Blau hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Blau | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Sister of Mark Spencer
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| Nerf joined |

Facebook 
Shirogane x Spirits!