|
☰ Links
|
|
| ID | 72379 |
|---|---|
| Name | Aoi Kohinata |
| Other Names | 小日向 葵 (こひなた あおい) |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Chuunibyou na Kanojo no Love Equation |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Maki Kobayashi, 小林眞紀, こばやし まき |
| Tags | stockings, ahoge, chibi |
| Persönlichkeit | |
| Height | 157cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | A |
| Birthday | April 11 |
| Sign | Aries ♈ |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aoi Kohinata
Profil
Anime girl Aoi Kohinata is a character from Chuunibyou na Kanojo no Love Equation.
They have been indexed as Weiblich Teen with Blau eyes and Blau hair that is Kinnlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Blau | |
| Haarlänge | Kinnlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|

Facebook 
Chuunibyou na Kanojo no Love Equation
SKyongmania faved