Hinata Kinoshita is a character from The Idolmaster: Million Live! featuring kinnlang braun hair and grün eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75348 |
|---|---|
| Name | Hinata Kinoshita |
| Other Names | 木下ひなた |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Medientyp | mobilegame |
| Gesprochen von | Nao Tamura, 田村奈央, たむら なお |
| Tags | idol, ahoge, fingerless gloves |
| Persönlichkeit | |
| Age | 14 |
| Birthday | July 4 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 146cm |
| Weight | 39.5kg |
| Bust | 74cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 78cm |
| Blood Type | O |
| Hometown | Hokkaido |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hinata Kinoshita
Profil
Hinata Kinoshita is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as Weiblich Teen with Grün eyes and Braun hair that is Kinnlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Grün | |
| Haarfarbe | Braun | |
| Haarlänge | Kinnlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| Please joined |
| aniconie82 joined |

Facebook 