|
☰ Links
|
|
| ID | 76193 |
|---|---|
| Name | Kanan Matsuura |
| Other Names | 松浦 果南 |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Love Live! Sunshine!! |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Nanaka Suwa, 諏訪ななか, すわ ななか |
| Gesprochen von | Gabriela Medeiros, , |
| Tags | idol, ponytail, hairbow, bracelet, bow |
| Persönlichkeit | |
| Age | 17 |
| Birthday | February 10 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 162cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | O |
Menü
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kanan Matsuura
Profil
Anime girl Kanan Matsuura is a character from Love Live! Sunshine!!.
They have been indexed as Weiblich Teen with Lila eyes and Blau hair that is Brustlänge length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Lila | |
| Haarfarbe | Blau | |
| Haarlänge | Brustlänge | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Love Live! (Series) (2010)
Love Live! School Idol Project (2013)
Love Live! School Idol Festival (2013)
Granblue Fantasy (2014)
Love Live! Sunshine!! (2016)
Love Live! Sunshine!! 2nd Season (2017)
Love Live! School Idol Festival ALL STARS (2019)
Yohane of the Parhelion -SUNSHINE in the MIRROR (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Similar Characters
Also from Love Live! Sunshine!!
Kawaii or NOT?!
| LuckyRandom joined |
30
11
16
Facebook 