Beelzebub appears in Seven Mortal Sins as a unsortiert character with hüfte oder länger blau hair, grün eyes, and hörner ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 80274 |
|---|---|
| Name | Beelzebub |
| Other Names | ベルゼバブ |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Seven Mortal Sins |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Yui Ogura, 小倉唯, おぐら ゆい |
| Tags | demon |
| Persönlichkeit | |
| Height | 148cm |
| Bust | 68cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 78cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Beelzebub
Profil
Beelzebub is a character from Seven Mortal Sins.
They have been indexed as Weiblich Teen with Grün eyes and Blau hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Grün | |
| Haarfarbe | Blau | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Hörner |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
2 
Facebook 
Seven Mortal Sins
Seven Mortal Sins X-Tasy