|
☰ Links
|
|
| ID | 84136 |
|---|---|
| Name | Parasoul |
| Other Names | パラソール, Parasoul Renoir |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Skullgirls |
| Medientyp | videospiel |
| Gesprochen von | Erin Fitzgerald, , |
| Gesprochen von | Rie Tanaka, 田中理恵, たなか りえ |
| Tags | |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | December 22 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 155cm |
| Weight | 71kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 96cm |
| Blood Type | A |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Parasoul
Profil
Anime girl Parasoul is a character from Skullgirls.
They have been indexed as Weiblich Erwachsen with Orange eyes and Rot hair that is Schulterlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Orange | |
| Haarfarbe | Rot | |
| Haarlänge | Schulterlang | |
| Scheinbares Alter | Erwachsen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Older sister of Umbrella
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
1
Facebook 
Skullgirls