One of the notable characters from Honkai Impact 3rd, Raiden Mei is recognized for hüfte oder länger lila hair and lila eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 87794 |
|---|---|
| Name | Raiden Mei |
| Other Names | 雷电芽衣 |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Honkai Impact 3rd |
| Medientyp | mobilegame |
| Gesprochen von | Miyuki Sawashiro, 沢城みゆき, さわしろ みゆき |
| Tags | |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | April 13 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 172cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 90cm |
Menü
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Raiden Mei
Profil
Raiden Mei is a character from Honkai Impact 3rd.
They have been indexed as Weiblich Teen with Lila eyes and Lila hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Lila | |
| Haarfarbe | Lila | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Honkai (Series) (2011)
Honkai Gakuen 2 (2014)
Honkai Impact 3rd (2014)
Girls' Frontline (2016)
Cooking with Valkyries (2019)
Cooking with Valkyries II (2020)
Journey Crisis! The St.Freya Special Event (2024)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
4
Facebook 