Satsuki Saijou is a character from Apostle of the Gospel featuring brustlänge blond / gelb hair and braun eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 91908 |
|---|---|
| Name | Satsuki Saijou |
| Other Names | 西條皐月(さいじょうさつき) |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Apostle of the Gospel |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Aoi Satou, 佐藤 葵, |
| Tags | |
| Persönlichkeit | |
| Height | 160cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 108cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Age | 18 |
| Blood Type | B |
| Cup Size | K |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Satsuki Saijou
Profil
Satsuki Saijou is a character from Apostle of the Gospel.
They have been indexed as Weiblich Teen with Braun eyes and Blond / Gelb hair that is Brustlänge length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Braun | |
| Haarfarbe | Blond / Gelb | |
| Haarlänge | Brustlänge | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| Please joined |
| aniconie82 joined |
3
67
12
52
Facebook 
Apostle of the Gospel
Apostle (series)