☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 72222 |
|---|---|
| Name | Chitose Fujimiya |
| Other Names | 藤宮 千歳 (ふじみや ちとせ) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Hana no No ni Saku Utakata no |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | ahoge |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 62cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chitose Fujimiya
プロフィール
Anime girl Chitose Fujimiya is a character from Hana no No ni Saku Utakata no.
They have been indexed as 女性 Teen with ピンク eyes and 茶色 hair that is 腰まで length.
Profile
桜花荘の隣に住む大家さん一家の長女。汐音の姉で、道隆や麗奈にとっても子供の頃から慣れ親しんだお姉さん。
穏やかな気質で寛容な性格をしている。
道隆たちとは違う同じ市内の進学校を出ており、短大卒業後に仕事に就いている。
両親が共働きのため子供の頃から家事をしており、料理は得意。
自宅の隣がお化け屋敷と言われていることは知っているようだが……?
「汐音もお料理くらい出来るようになったほうがいいわよ。 将来のためにね♪」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | ピンク | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Sister of Shione Fujimiya
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| mikihara joined |
/from/花の野に咲くうたかたの/uploads/chars/6186-862334647.png)
Facebook 

Hana no No ni Saku Utakata no