Chitose Fujimiya appears in Hana no No ni Saku Utakata no as a supporting character with 腰まで 茶色 hair and ピンク eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72222 |
|---|---|
| Name | Chitose Fujimiya |
| Other Names | 藤宮 千歳 (ふじみや ちとせ) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Hana no No ni Saku Utakata no |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | ahoge |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 62cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chitose Fujimiya
プロフィール
Chitose Fujimiya is a character from Hana no No ni Saku Utakata no.
They have been indexed as 女性 Teen with ピンク eyes and 茶色 hair that is 腰まで length.
Profile
桜花荘の隣に住む大家さん一家の長女。汐音の姉で、道隆や麗奈にとっても子供の頃から慣れ親しんだお姉さん。
穏やかな気質で寛容な性格をしている。
道隆たちとは違う同じ市内の進学校を出ており、短大卒業後に仕事に就いている。
両親が共働きのため子供の頃から家事をしており、料理は得意。
自宅の隣がお化け屋敷と言われていることは知っているようだが……?
「汐音もお料理くらい出来るようになったほうがいいわよ。 将来のためにね♪」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | ピンク | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Sister of Shione Fujimiya
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Mythicalsoul100 joined |
| Fkiska joined |
/from/花の野に咲くうたかたの/uploads/chars/6186-862334647.png)
Facebook 
Hana no No ni Saku Utakata no