☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 103213 |
|---|---|
| Name | Sayuri |
| Other Names | さゆり |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Dead or Alive Xtreme Venus Vacation |
| Media Type | video game |
| 声優 | Azumi Waki, 和氣あず未, わき あずみ |
| タグ | bikini, wavy hair |
| Personality | |
| Age | 24 |
| Birthday | March 31 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 162cm |
| Bust | 98cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 92cm |
| Blood Type | O |
| Occupation | Nurse |
| Hobbies | Gardening; karaoke |
| Likes | Soy milk pudding; hot milk |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sayuri
プロフィール
Anime girl Sayuri is a character from Dead or Alive Xtreme Venus Vacation.
They have been indexed as 女性 大人 with 緑 eyes and 茶色 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
台詞 | View All
“ Owner-chan♪ You can tell big sis whaaatever you like♪ ”
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by Darkstalker 13 day(s) ago
Kawaii or NOT?!
| Beeboo joined |
TandemCharacters rated Fairy Tail (Series) ★
|
8
Facebook 

Dead or Alive (Series)
Dead or Alive Xtreme Venus Vacation
TandemCharacters rated