☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 103215 |
|---|---|
| Name | Patty |
| Other Names | パティ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Dead or Alive Xtreme Venus Vacation |
| Media Type | video game |
| 声優 | Marika Kouno, 高野麻里佳, こうの まりか |
| タグ | tanned |
| Personality | |
| Age | 19 |
| Height | 159cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | B |
| Birthplace | South Pacific |
| Hobbies | Radio appreciation; beachcombing |
| Likes | Hamburgers; pineapple juice |
| Favorite Color | Oyster white |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Patty
プロフィール
Anime girl Patty is a character from Dead or Alive Xtreme Venus Vacation.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 白 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 白 | (灰色) |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
台詞 | View All
“ Hellohello-♪ Patty is 'Patty'♪ ”
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by Darkstalker 13 day(s) ago
Kawaii or NOT?!
TandemCharacters rated Fairy Tail (Series) ★
|
| TandemCharacters joined |
8
Facebook 

Dead or Alive (Series)
Dead or Alive Xtreme Venus Vacation
TandemCharacters rated