|
☰ Links
|
|
| ID | 106146 |
|---|---|
| Name | Hinano Ryuugasaki |
| Other Names | 竜ヶ崎 雛乃 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? Second |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yuki Hinata, 日向結希, ひなた ゆき |
| タグ | school uniform, flower, hair loop, hair ornament, stockings, garter belt |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Weight | 60kg |
| Bust | 120cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 78cm |
| Birthday | December 3 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Blood Type | O |
| Cup Size | P |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hinano Ryuugasaki
プロフィール
Anime girl Hinano Ryuugasaki is a character from Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? Second.
They have been indexed as 女性 Teen with オレンジ eyes and 黒 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | オレンジ | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? Second (2021)
Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? W (2024)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|
3
10
11
51
Facebook 
SKyongmania faved