|
☰ Links
|
|
| ID | 107300 |
|---|---|
| Name | Nice Nature |
| Other Names | ナイスネイチャ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Uma Musume: Pretty Derby |
| Media Type | mobile game |
| 声優 | Kaori Maeda, 前田佳織里, かおり まえだ |
| タグ | idol, horse ears, twintails |
| Personality | |
| Birthday | April 16 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 157cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nice Nature
プロフィール
Anime girl Nice Nature is a character from Uma Musume: Pretty Derby.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and 赤 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 赤 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | 獣 |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Uma Musume: Pretty Derby (Anime) (2018)
Uma Musume: Pretty Derby (Series) (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (2021)
Uma Musume: Pretty Derby Season 3 (2023)
Quotes | View all 2 | Add
|
0 likes
Come on, Earth. Come on, Kitasan! |
|
0 likes
Congratulations, Kitasan. |
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| graintime joined |
25
5
81
14
Facebook
Play Voice Sample
