|
☰ Links
|
|
| ID | 109567 |
|---|---|
| Name | Rena Hanaoi |
| Other Names | 花野井玲那 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | SELECTION PROJECT |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Saku Mizuno, 水野朔, みずのさく |
| タグ | idol |
| Personality | |
| Age | 14 |
| Hometown | Tokyo |
| Birthday | December 25 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 157cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rena Hanaoi
プロフィール
Anime girl Rena Hanaoi is a character from SELECTION PROJECT.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 黒 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
台詞 | View All
“ We're not friends. We're rivals ”
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from SELECTION PROJECT
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|
81
13
Facebook 
SKyongmania faved