☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 110588 |
|---|---|
| Name | Asami Hinada |
| Other Names | 雛田麻未 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Shoujo Kyouiku |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Maki Tomonaga, 朋永真季, ともなが まき |
| タグ | school uniform |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Asami Hinada
プロフィール
Anime girl Asami Hinada is a character from Shoujo Kyouiku.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 黒 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Beeboo joined |
TandemCharacters rated Fairy Tail (Series) ★
|
| TandemCharacters joined |

Facebook 

Shoujo Kyouiku
TandemCharacters rated