|
☰ Links
|
|
| ID | 115244 |
|---|---|
| Name | Mizore Susukawa |
| Other Names | 雪川 みぞれ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Tomodachi Kara Koibito e |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Rie Okamoto, 岡本理絵, おかもと りえ |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | September 9 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 160cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 93cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mizore Susukawa
プロフィール
Anime girl Mizore Susukawa is a character from Tomodachi Kara Koibito e.
They have been indexed as 女性 大人 with 黄色 eyes and 黒 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| raichuuz joined |

Facebook 
Tomodachi Kara Koibito e